Hoşgeldiniz

Sosyal Medya

Toplantı Bilgileri

Toplantı Yeri:Taksim Point Hotel
Toplantı Günü:Pazartesi
Toplantı Saati:19:30

Duyurular

 

 

Rotaract Nedir?

Rotaract kulüpleri, dünyaya barış ve uluslararası anlayış getirmeye yönelik global çabanın bir parçasıdır. Bu çaba toplum düzeyinde başlar ancak çalışmalarının sınırı yoktur. Rotaraktörler, Uluslararası Rotary' nin (UR) ve Rotary Vakfı' nın birçok kaynağına ulaşabilmektedir. Uluslararası Rotary, Rotaract kulüplerinin gelişmesi için idari desteği sağlamaktadır.Tarih

Rotaract kısa fakat dinamik tarihini içinde hızla gelişmiştir. Bütün dünyadaki Rotary kulüpleri 1960 ların başlarında, üniversite gençlik kulüplerinin toplum hizmetleri projelerine sponsor olmaya başladılar.1967-68 UR başkanı Luther H. Hodges ve UR Yönetim Kurulu bu kulüp etkinliğinin uluslararası özelliğini dikkate aldılar ve 1968 de Rotaract, Rotary kulüplerinin resmi programı olarak kabul edildi.

Birkaç yıl sonra, Rotaract programları güçlenip büyüyerek 150 den fazla ülke ve coğrafi alanda, 7,300 kulüp güçlü bir uluslararası ağ oluşturdu.Rotaract' ın 145.000 genç kız ve erkeklerden (18-30 yaş) oluşan üyeleri, toplumlarının ihtiyaçları için çalışır, kişisel ve mesleki ilişkilerini genişletir ve dünya anlayışlarını arttırırlar.